Rekrutacja


Studenci WPiA UW w trakcie studiów mogą uczestniczyć w szeregu różnych wyjazdach zagranicznych, organizowanych zarówno przez WPiA UW, jak i inne instytucje. Największą popularnością wśród Studentów cieszą się wyjazdy w ramach programu Erasmus+. Wyjazdy w ramach tego programu trwają jeden semestr lub cały rok akademicki. Wyjazd może mieć formę tzw. studiów częściowych na uczelni zagranicznej lub praktyk.

Studia częściowe. Obecnie WPiA UW posiada łącznie ponad 100 porozumień na wymiany w celu odbycia studiów w ramach Erasmus+, na podstawie których udział może wziąć ponad 230 Studentów WPiA UW. Oprócz programu Erasmus+, studenci oraz absolwenci mogą korzystać z możliwości, jakie dają umowy bilateralne zawarte pomiędzy WPiA UW a różnymi zagranicznymi ośrodkami (m.in. w Chinach). Rekrutacja na studia częściowe odbywa się zasadniczo dwa razy w roku: w okresie jesienno-zimowym oraz wiosennym. Rekrutacja w okresie jesienno-zimowym ma charakter zasadniczy i jest przeprowadzana przez komisję rekrutacyjną na naszym wydziale. Rekrutacja w okresie wiosennym ma charakter wyłącznie uzupełniający, dotyczy miejsc na mniej popularnych uczelniach i odbywa się poza wydziałem, jest organizowana przez Biuro Współpracy z Zagranicą UW.

Masz pytania dotyczące rekrutacji na studia częściowe Erasmus+? Zapoznaj się z naszym poradnikiem, w którym zgromadziliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli nie znajdziesz w nim odpowiedzi na swoje pytanie, zapytaj wolontariuszy z naszej sekcji na czacie, na fanpage’u Erasmus WPiA UW: https://www.facebook.com/erasmuswpiauw

Praktyki. W przypadku praktyk student sam sobie wybiera miejsce, w którym chciałby odbyć praktyki – może to być uczelnia zagraniczna, kancelaria, konsulat czy jakaś inna instytucja. Kwalifikacja na praktyki odbywa się przez cały rok, przeprowadza ją koordynator ds. mobilności, do wyczerpania środków finansowych na ten cel. Więcej informacji na temat praktyk znajduje się w zakładce „Praktyki Erasmus+”.


Erasmus+

Erasmus+ jest to program Komisji Europejskiej na rzecz edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na okres 2014–2020. Całkowity budżet programu wynosi 14,7 miliarda euro. Krajami uczestniczącymi w programie są 28 państw członkowskich Unii Europejskiej, państwa Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu i Europejskiego Obszaru Gospodarczego: Islandia, Liechtenstein, Norwegia i Szwajcaria oraz państwa kandydujące do Unii Europejskiej: Turcja i Macedonia.

Corocznie, przed rozpoczęciem procesu rekrutacji, organizowane są spotkania informacyjne, w których uczestniczą przedstawiciele Biuro Współpracy z Zagranicą oraz Sekcji ds. Mobilności WPiA UW. W ramach spotkań informacyjnych są przedstawiane najważniejsze informacje nt. programu Erasmus+ oraz procesu rekrutacji. Po części wykładowej, uczestnicy będą mogli zadać nurtujące ich pytania nt. programu.

Rekrutacja w roku akademickim 2022/23